Zastosowania kokonów niemowlęcych

kokon niemowlęcy

Wśród produktów, które mają zapewnić większą wygodę dzieciom, znajdują się między innymi tak zwane kokony. Cieszą się one rosnącą popularnością, ponieważ są praktycznym rozwiązaniem, które ułatwia również życie rodzicom.

Kokony niemowlęce przydają się w bardzo różnych sytuacjach i wiele osób używa ich na co dzień. Ponieważ mają stosunkowo nieduże rozmiary, pasują do łóżeczek i wózków spacerowych. Są lekkie i nie zajmują dużo miejsca, więc można je również spakować na wyjazd.

Kokon do wspólnego spania

Wspólne spanie z dzieckiem jest pod wieloma względami bardzo wygodne, jednak rodzice często rezygnują z tego rozwiązania, ponieważ obawiają się wypadków, na przykład przyciśnięcia dziecka. Kokon niemowlęcy zapobiega takim sytuacjom. Wyposażony jest w miękkie, wysokie krawędzie, które oddzielają niemowlę od rodziców, a także uniemożliwiają mu przypadkowe sturlanie się z łóżka i chronią przed zakryciem kołdrą. Dzięki kokonowi dziecko jest bardziej bezpieczne, a rodzice mogą spać spokojnie.

Do wózka

Również w czasie spacerów ważne jest zapewnienie ni12emowlęciu jak najwyższego poziomu wygody. Kokon niemowlęcy bez problemu pasuje do standardowego wózka. Dodatkowe, miękkie podłoże będzie gwarantowało dodatkową amortyzację i lepiej ochroni dziecko przed wszystkimi wstrząsami. Kolejną zaletą kokonu jest zabezpieczenie malucha przed hałasem, który może przeszkadzać w spokojnym śnie. Maluch otoczony miękkim kokonem będzie miał zagwarantowane poczucie bezpieczeństwa.

Na co dzień

Dzięki kokonowi możemy położyć dziecko praktycznie wszędzie, na przykład na kanapie. Ponieważ wysokie brzegi ograniczają poruszanie się malucha, nie musimy się bać, że niemowlę przypadkiem stoczy się na podłogę. W kokonie dziecko możemy także położyć bezpośrednio na podłodze.

Zamiast otulaczy i rożka

W sklepach znajdziemy wiele różnych produktów do owijania i otulania niemowląt. Ich zaletą jest zapewnienie dzieciom ciepła i tworzenie warunków, które przypominają te, panujące w brzuchu mamy. Zaletą kokonów jest fakt, że dają dzieciom znacznie więcej swobody, co ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju układu ruchu, przede wszystkim stawów biodrowych.

Kokon niemowlęcy – czy warto?

Jak widać kokony mają bardzo wszechstronne zastosowania. Na pewno warto wziąć pod uwagę zakup takiego produktu, jeśli chcemy zapewnić niemowlęciu maksymalną wygodę przez cały czas. Dodatkowo kokony nie są bardzo drogie i za nieduże pieniądze zakupimy produkt dobrej jakości, który da maluchowi wysoki poziom wygody.

Może to Ci się spodoba?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *