Pierwszy kemping rodzinny.

pierwszy kemping z dzieckiem

Wyjazdy rodzinne na kemping w wielu rodzinach są już tradycją. Młodzi małżonkowie z małymi dziećmi przy okazji pierwszego wyjazdu muszą uzbroić się w wiele cierpliwości i wziąć pod uwagę kilka wskazówek. Małe dzieci w nowym otoczeniu przyrody dotąd nieodkrytej i dopiero co poznawanej sprawiają, że rodzic musi mieć oczy rozlokowane dookoła głowy. Dziecka w takiej sytuacji nie można ani na chwilę pozostawić bez opieki, zwłaszcza, jeśli w miejscu, gdzie wypoczywamy jest bezpośredni dostęp do zbiorników wodnych.

Przezorny zawsze ubezpieczony

 

Co zabrać ze sobą na rodzinny kemping, by nie poczuć się niemile zaskoczonym? Różne sytuacje mogą się nam zdarzyć i po drodze, i już na miejscu. Apteczka pierwszej pomocy jest pierwszym elementem, który zawsze warto mieć w samochodzie. Polskie drogi pozostawiają wciąż bardzo wiele do życzenia, więc nietrudno o wypadki oraz kolizje na trasie. Dzieci w otoczeniu przyrody bardzo lubią się brudzić, zabawy w błocie z piasku trwać mogą wiele godzin bez przerwy. Istotne jest, by zabrać zapas ubrań na zmianę, jeśli na kempingu zamierzamy pozostać przez cały weekend. To samo tyczy się pieluch. Zapas pieluch na te kilka dni sprawi, że nie będziemy niemile zaskoczeni moczeniem się dziecka prosto do ubrań. Na szczęście współcześnie produkowane samochody pomieszczą to wszystko oraz znacznie więcej. Noce wiosenne w domkach letniskowych mogą być jeszcze dosyć chłodne. Na wszelki wypadek można zabrać ze sobą farelkę lub jakąkolwiek maszynkę do ogrzewania zimnego powietrza w pomieszczeniach zamkniętych. Dzięki temu dzieci oraz rodzice w nocy nie będą szczękać zębami z zimna.

Dziecko na kempingu może uczyć się zaradności!

 

I to nie tylko od własnych rodziców, ale także od innych, starszych dzieci, np. wypoczywających gdzieś obok. Takie wyjazdy warto także organizować w formie większych grup. Wspólne wycieczki nad jezioro czy też do lasu wspaniale działają na zacieśnienie relacji. Dzieciaki poprzez bezpośredni kontakt z naturą poznają określone gatunki drzew, krzewów, grzybów, leśnych owoców. To wszystko przyda się im później na dalszych etapach życia.

Może to Ci się spodoba?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *