Piękne dłonie

piękne dłonie

Piękne i zadbane dłonie wraz z perfekcyjnym manicure są ozdobą każdej kobiety. Niestety jeżeli paznokcie są słabe i łamliwe jest bardzo ciężko osiągną taki efekt, aby było to możliwe potrzeba dużo pracy i cierpliwości.

Stan paznokci

Stan naszych paznokci nie poprawi się z dnia na dzień. Jest to długotrwały proces, ale kiedy w końcu uda nam się osiągnąć wymarzony efekt będziemy mogły na co dzień cieszyć się pięknymi dłońmi z doskonałym manicure. Nasze domowe spa dobrze rozpocząć od kąpieli w oliwie. Oliwa nie tylko jest dobra w kuchni do gotowania i sałatek, ale ma wiele wartości odżywczych, które mogą pomóc w pielęgnacji naszych dłoni. Do przygotowania takiej kąpieli potrzebujemy: oliwy z oliwek, soku z cytryny. Może się również przydać odrobina wody do rozcieńczenia. Składniki musimy delikatnie podgrzać, aby ich temperatura była trochę wyższa od temperatury w pokoju. Kąpiel powinna trwać co najmniej 15 minut. Już sam ten proces zmiękczy nasze skórki, ale dobrze zadbać o nie osobno. Do ich zmiękczenia skórek możemy użyć różnych olejków: migdałowego czy z awokado.

Drogeria

W drogerii można kupić także specjalne preparaty do usuwania skórek. Skórek nie należy wycinać, ponieważ wtedy odrastają szybciej i stają się coraz twardsze. Kolejnym krokiem jest zadbanie o kształt naszych paznokci. Przy piłowaniu również należy uważać, najlepiej, aby piłowanie odbywało się w jednym kierunku przy pomocy pilnika szklanego lub papierowego. Pamiętaj: nigdy nie używaj metalowych pilników, ponieważ one tylko szkodzą paznokciom.

Może to Ci się spodoba?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *