Nadwaga u dziecka

nadwaga u dziecka

Obecnie na całym świecie mówi się, że jest coraz więcej dzieci z nadwagą. Za to jak wygląda dziecko odpowiedzialność ponoszą dorośli. Małe dziecko nie umie samo powiązać faktów i nie wie skąd się biorą dodatkowe kilogramy. Należy to dziecku wytłumaczyć. Edukacja od najmłodszych lata pomoże naszemu dziecku w przyszłości, a na pewno nie zaszkodzi.

Niepewność

Jeżeli nie jesteśmy pewni czy waga naszego dziecka jest prawidłowa czy też nie, najlepiej jest się udać do lekarza, który pomoże nam to stwierdzić. Lekarz również może nam powiedzieć co powinniśmy zrobić, jak postępować, aby pozbyć się problemu. Dziecko powinno mieć dużo ruchu i warto jest zapisać malca na zajęcia grupowe. Pomoże to nie tylko w zgubieniu zbędnych kilogramów, ale także rozwinie psychikę dziecka. Nawet jeżeli waga naszego dziecka mieści się w normach warto zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe, a zaowocuje to w przyszłości.

Przygotowywanie posiłków

Dobrze jest wspólnie z dzieckiem przygotowywać posiłki w domu, a przekąski powinny być przede wszystkie zdrowe i pożywne. Trzeba nauczyć dziecko, że zdrowe jedzenie wcale nie jest niesmaczne. Zdrowe jedzenie może być bardzo smaczne i kolorowe. Posiłki powinny być spożywane przy stole w rodzinnym gronie. Podjadanie przed telewizorem czy komputerem powoduje, że nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego co jemy, ile jemy i kiedy jemy. Słodkie przekąski, słodycze lepiej zastąpić domowymi słodkościami, które przygotuje się razem, a nie będą zawierały tyle chemii.

Może to Ci się spodoba?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *